Saç Ekimi Acı Verir mi? Sayfa Görüntülenme : 66987

Saç ektirmeye karar verdikten sonra, hangi yöntemin uygulanacağı önemli bir konu, peki diğer önemli konu, saç ekimi acı verir mi? Bu önemli soruyu soran onlarca kişi var, cevabını sizler için araştırdık.

Saç Ekimi Acı Verir mi?

Saç ektirmeye karar verdikten sonra, profesyonel saç ekim merkezinin bulunması, tecrübeli doktorun araştırılması, hangi yöntemin uygulanacağı gibi bir çok soruya cevap bulan hastaların en önemli sorularından biri ise  "saç ekimi acıtır mı?" veya "saç ekimi acı verir mi?"

Bilindiği gibi, estetik operasyonlar arasında yer alan saç ekimi, aynı zamanda cerrahi bir operasyondur. 

Birçok cerrahi operasyonda uygulandığı üzere saç ekiminde de lokal anestezi uygulanmaktadır. 

Bu sayede cerrahi operasyonların öncesinde yaşanan panik ve korku yerini lokal anestezinin sihrine bırakıyor ve ortadan kalkıyor..

Peki süreç nasıl işliyor?

Saç ekimi uygulaması için gerekli analizler yapılıp kullanılacak yöntem belirlendikten ve hasta kendini ekime hazır hissettiğinde saç ekimi uygulaması yapılıyor. 

İlk iş hastanın uygulama esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanmasıyla başlıyor. 

Bu çok kısa süren bir işlemdir ve hasta herhangi bir acı hissetmez. Sonraki aşamada ise lokal anestezinin etki göstermesi için yaklaşık 20 dakikalık bir bekleme süresi vardır. 

Bu zaman zarfında lokal anestezi uygulanan bölge ve çevresinde uyuşma gerçekleşir ve bu sayede lokal anestezi uygulanan hasta saç ekimi esnasında hiçbir ağrı ve acı hissetmez. 

Burada önemli olan konu anestezinin süresi ve etkisidir, bu konuda anestezi uzmanları tarafından destek alınır. 

"Saç ekimi acı verir mi?" diye araştırırken, lokal anestezi ile karşılaşan ve anestezi iğnesinden korkan kişiler içinse ağırlıklı olarak sedasyon ve jet enjeksiyon uygulanmaktadır. 

Gerek lokal anestezi, gerek saç ekimi bittikten sonra hekim tarafından önerilen çeşitli ağrı kesici yöntemler sayesinde hastanın minimum seviyede acı ve ağrı hissetmesi sağlanabiliyor. 

Bu durumda; saç ekimi acıtır mı ? saç ekimi sırasında acı hissedir miyim? Gibi hassas soruların cevabına kesin bir dille genel olarak hayır denilebilmektedir. 

Bazı operasyonlarda belirli ölçülerde risk vardır. İşte bu aşamada, kliğinin hizmet kalitesi, hekimin tecrübesi ve hastanın saç ekimine uygunluğu gibi faktörler devreye girmektedir. 

Bu nedenle, hastanın; adım adım tüm süreçlerde titizlikle araştırma yapması ve kendine en uygun saç ekim yöntemini ve işinin ehli merkezleri tercih etmesi gerekmektedir.


Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading