Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Sayfa Görüntülenme : 48438

Saç ekimi yaptıranların veya yaptırmaya karar veren herkesin ortak sorusu saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi yaptıranların veya yaptırmaya karar veren herkesin ortak sorusu ‘ saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler’ nelerdir şeklindedir.

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken detayları aşağıda sizler için sıraladık, ancak saç ekimi sonrası muhakkak hekiminizin yönlendirmeleri ve uyarıları doğrultusunda ilerlemeniz gereklidir.

Saç ekimin sonrası zaman zaman ağrı hissetmeniz ve saç ekimi sonrası kısmi yan etkilerle karşılaşmanız olasıdır. İşte bu nedenle ekim sonrasında mutlaka hekiminizin verdiği ilaçları düzenli kullanmanız ve direktiflere uyum sağlamanız gereklidir.

 • Saç ekimi sonrası yaklaşık 15 gün boyunca, havuz ve deniz kullanımı yapılmamalıdır. Sauna, solaryum ve spor gibi aktivitelere ara verilmesi gerekmektedir.

 • Saç Ekim yapılan bölge 48 saat boyunca kesinlikle su ile temas etmemelidir.  48 saat sonrasında yıkama yapılabilir, bu yıkama mümkünse doktorunuz veya kliniğiniz tarafından yapılmalıdır. Eğer bu mümkün değilse mutlaka doktorun ilk yıkama konusundaki önerileri dikkate alınmalıdır

 • Bilindiği üzere stres saç dökülmesinde temel nedenler arasında gösterilmektedir.  Bu nedenle saç ekiminden sonra stresli ve gergin ortamlarda mümkün oldukça yer almamalısınız.

 • Saç ekiminden sonra doktorunuzun kullanmanızı önerdiği ilaçlar arasında antibiyotiklerde olacaktır bu nedenle kesinlikle alkol tüketilmemelidir.  Nitekim alkol direk olarak dolaşım sisteminizi etkiler ve yeni ekilen saçlarınız da bundan zarar görebilir.

 • Saç ekiminden sonra ortalama 2 ay kadar saç kurutma makineleri veya saç şekillendiricileri kullanılmaması önerilmektedir. Çünkü saç kökleri, saç kurutma makinesinden gelen sıcak/soğuk havadan direk etkilenmekte ve zarar görmektedir. Havlu ile yapılan kurulamalarda ise saç kökleri direk temas ile zarar görebilmektedir. Bu süreçte saç kendiliğinden kurumaya bırakılmalı doğru yöntemler arasındadır.

 • Yeni saç ekimi yaptıran kişilerin gün ışığına karşıda dikkatli olmaları, aşırı soğuğa ve aşırı sıcağa karşı önlem almaları da önemlidir.

 • Saç ekimi sonrası, ilk 15 gün kan sulandırıcı etkisinden dolayı aspirin kullanılmamalıdır. Ayrıca yine kan sulandırıcı etkisi olan vitaminler ve diğer ilaçlara da bi süre ara verilmesi gerekebilir. Bu konuda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

 • Saç ekimi sonrası ki ilk 1 ay kuaförlük hizmeti ( saç boyatma, perma veya saç kazıtma)  alınmaması gereklidir. Çünkü saç ekimi sonrası saç boyatma veya kazıtma saç köklerinize zarar verebilmektedir

 • Saç ekimi sonrası; köklerin alındığı bölgelerde ufak kabarmalar ve sivilceler ortaya çıkabilir. Saç ekimi sonrası oluşan kabuklanmalar iyileşmenin göstergesidir. Bu kabuklanmalar soyulmamalıdır. Görülen kabuklanma ile beraber kaşıntı görülebilmektedir bu durumda da temasın olmaması ve kaşınmaması önemlidir. İlaçların düzenli kullanımı ve hekiminizin geribildirimlerini uygulamanız durumunda hepsi iyileşecektir.

 • Saç ekiminden sonra kullanılan şampuanlarda önem taşımaktadır bu konuda hekiminizin yönlendirmelerini dikkate almalı ve saç ekimi sonrası saç ekimine uygun şampuanlar kullanmalısınız.

 • Saç ekimi operasyonu cerrahi bir müdahale olması nedeniyle operasyon sonrasında iyileşme sürecini olumsuz etkilemesi nedeniyle 1 ay kadar alkol ve sigara tüketimine ara verilmesi önerilmektedir. 

            Alınması gereken diğer önlemler ve koruma yöntemleriyle ilgili mutlaka hekiminizden detaylı bilgi almanız önerilmektedir.


Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading