FUE Saç Ekimi Sayfa Görüntülenme : 70296

FUE (Follicular Unit Extraction) Tekniği, saç ekim yöntemlerinden biridir. FUE saç ekim tekniği ile saç kökleri tek tek alınarak ekim yapılacak yere uygulanır.

FUE Saç Ekimi

FUE (Follicular Unit Extraction) Tekniği, saç ekim yöntemlerinden biridir. FUE saç ekim tekniği ile saç köklerinin başın arka tarafında iki kulak arasında kalan donör(saç köklerinin alınacağı yer) bölgeden tek tek alınarak saç ekimi yapılacak yere uygulanmasıdır. FUE tekniği ile saçekim operasyonu yapılmadan önce lokal anestezi uygulandığı için acı veya ağrı hissedilmez.

FUE Tekniğinde saç ekimi donör bölgeden greftlerin (saç kökleri) tek tek alınması ve ekim yapılacak yere tek tek implant edilmesiyle uygulanır.

FUE Tekniği günümüzde hekimler tarafından en yaygın şekilde uygulanan saç ekim yöntemidir. Gelişen teknoloji ile birlikte saç ekim uygulamalarıda gelişmeye devam etmekte ve günümüzde FUE tekniği ilk uygulanan biopsi iğneleriyle yapılan FUE tekniğinin yerine mikromotor  yardımıyla p-FUE tekniği ile yapılmaktadır.

FUE tekniği ile ilk ekimden itibaren çıkan saçlar dökülür ve 2. Aydan itibaren çıkan saçlar ortalama 9 ay içerisinde düzene girmeye başlar. 1 yıl sonunda da ekilen saçlar sağlıklı bir şekilde çıkmış olur.


FUE Saç Ekim Tekniğinin Avantajları

  • FUE tekniği ile saç ekimi yapıldığında dikiş işlemi gerekmediği için sonrasında herhangi bir iz kalmaz.
  • FUE tekniği ile saç ekimi diğer saç ekim tekniklerine göre hem daha kolay hemde daha çabuk yapılabilir.
  • Hasta üzerinde yapılan incelemeye göre bir seansta 5000-11000 greft saç ekimi yapılabilmektedir.
  • Tekonolojinin gelişmesiyle birlikte mikromotorlar aracılığıyla yapıldığı için başarı oranı çok yüksektir.

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading