Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir? Sayfa Görüntülenme : 81748

Saç ekimine yaptıracak kişilerin en tedirgin olduğu ve araştırdığı konulardan biri; Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir? Bizlerde saç ekiminin yan etkileri nelerdir? Sizler için araştırdık.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir?

Saç ekiminin yan etkileri var mıdır sorusunun ardından, herkesin aklındaki soru "saç ekiminin yan etkileri nelerdir?"

Saç ekimi, genel olarak estetik ve cerrahi operasyonlar arasında yer almasına rağmen, yan etkilerinin farklı estetik operasyonlara nazaran çok daha düşük seviyelerde görüldüğü tespit edilmiştir. Ancak doğru klinik, doğru hekim ve yöntem uygulanmadığı ve gerekli önlemler alınmadığı durumlarda bu risklerin arttığını söylenebilir. 

Peki, başarılı sonuçlanmış bir saç ekiminin yan etkileri nelerdir? 

En anlaşılabilir haliyle bu yan etkileri incelediğimizde ise; 

Hafif ve orta sıklıkla görülen yan etkiler arasında;  kaşıntı, şişlik, kanama, kabuklanma ve zaman zaman sivilcelenme görülmektedir. 

Saç ekiminin uygulamasının en yaygın yan etkileri arasında ise; uyuşma ve his kaybı, kıl kökü iltihabı, çevresel saç kaybı, ters yöne uzayan saç kökleri görülmektedir.

Nadir görülen yan etkileri incelediğimizde ise;  Pigment Deformasyonu, Dermoid Kist,  Nekroz ve Enfeksiyon durumları görülmektedir.

Saç ekiminin yan etkilerinin önlenmesi veya minimuma indirilmesi için;

Devamlı kullanılan ilaçların bilgisi mutlaka hekim ile paylaşılmalıdır. 

Ek olarak; şeker, tansiyon, kalp rahatsızlıkları ve hepatit gibi önemli hastalıklara sahip bireylerin bu durumu mutlaka doktorları ile saç ekimi öncesinde paylaşmaları gerekmektedir. 

Bu gibi hastalıklar kontrol altına alınmadan yapılabilecek bir saç ekim uygulamasında saç ekiminin hafif ve riskli yan etkileri görülmesi olasıdır.  

Son olarak birçok farklı etkene bağlı ortaya çıkabilecek yan etkilerin önlenmesindeki en önemli adım; 

Hekimin hastasını mutlaka saç ekimi yan etkilerine karşı önceden bilgilendirmiş olmasıdır. 

Hasta saç ekimi uygulaması sorasında kendisine yapılan uyarıları dikkate alır ve gerekli önlemleri alırsa bu yan etkiler minimum seviyede olacaktır.

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading