Saç Ekimi Zararları Nelerdir? Sayfa Görüntülenme : 47114

Saç ekimine karar veren herkesin araştırdığı konu, saç ekiminin zararları nelerdir? Veya Saç ekiminin ne gibi zararları vardır? Saç ekiminin zararları var mıdır varsa bu zararlar nelerdir? Sizler için araştırdık.

Saç Ekimi Zararları Nelerdir?
  • Saç ekimi yapıldıktan sonra,  saç ekimi yapılan bölgede bazı alerjik reaksiyonlar oluşabilir ve bu birkaç gün süreyle devam edebilir, bu alerjiler sadece kaşıntı olarak ortaya çıkar ve tamamıyla geçicidir.  

  • Saç ekimi uygulamasından sonra karşılaşılan semptomların biri olarak da; kişi bölgede ağrı hissi yaşayabilir. Bu ağrı hekim tarafından kullanılması önerilen ağrı kesicilerle giderilebilir.

  • Saç ekimi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, ekim yapılan bölgede ödem oluşma ihtimali vardır. Çok sık rastlanmasa da ödem şişlik ile birlikte ortaya çıkar ve risksiz geçici bir durumdur.

  • Saç ekimi yapıldıktan sonra özellikle kaşıntı hissiyle yapılan kaşıma ve bölgeye dokunmak zaman zaman kanamalara sebebiyet verebilir. Bu durumla ilgili önlen alınmaz ise enfeksiyona neden olabilir, bu yüzden ekim bölgesi kaşınmamalıdır. 

  • Birçok cerrahi operasyonda olduğu gibi Saç ekimi uygulaması da anestezi kullanılarak yapılan estetik bir operasyondur. Uygulanan anestezi nedeniyle saç ekimi öncesinde veya sonrasında hafif yada kalıcı hasarların oluşma riski daima vardır.

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading