Saç Ekiminden Sonra Normal Banyo Sayfa Görüntülenme : 79025

Saç ekimi yaptıran ve planlayan kişilerin çoğu saç ekiminden sonra normal banyo ne zaman yapılır, gibi sorulara yanıt arıyor. Saç ekiminden sonra ne zaman duş alınır? Sizler için araştırdık.

Saç Ekiminden Sonra Normal Banyo

Saç ekimi yaptıran veya saç ekimi planlayan hastaların neredeyse birçoğu;
‘saç ekiminden sonra normal banyo’ ‘ saç ekimi sonrasında duş alınır mı’ yada ‘ saç ekimi sonrası ne zaman banyo yapılır’ gibi sorulara yanıt arıyor. 

Peki süreç nasıl işliyor;
Saç ekimi sonrasındaki ilk 48 saat oldukça önemlidir. Bu sürede saç ekimi yapılan bölgenin kesinlikle su ile temas etmemesi gerekmektedir.  Elbette bu duş alamayacağınız veya banyo yapamayacağınız anlamına gelmez. Saç ekimi yapılan bölge ve donör bölgeye herhangi bir su teması olmadan banyo yapılabilir. Ancak uzmanlar ilk 48 saat sonra, saç ekimi sonrası banyo yapılır mı sorusunu genelde hayır olarak cevaplamaktadır.  Hatta bazı hekimler bu süreyi daha uzun tutabilmektedir. Çünkü kesinlikle su teması olmamalıdır.

Sonraki adıma merak edilen bir diğer konu ise; saç ekimi sonrası saç yıkama işlemi nasıl olacak?
Saç ekimi sonrasında kendi hekiminizin sizlere önermiş olduğu şampuanlar ve losyonlar ile yıkama süreci başlıyor. Ancak burada mutlaka hekiminizin yönlendirmelerini dikkate almanız eğer mümkünse ilk yıkama hizmetini saç ekim kliniğiniz tarafından almanız önerilmektedir. 

Yıkama işleminden sonra asla soğuk ve sıcak hava ile kurutma yapılmamalıdır. Yavaş hareketler havlu kullanımı yapılabilir ancak yine bazı hekimler bunu da önermemektedir. Çünkü saç kökleri bu evrede oldukça hassastır ve maksimum seviyede korunması gereklidir. 

En uygun kurutma yönteminin kendi kendine kuruması olarak önerilmektedir. 

Saç ekimi sonrası saç derimizin ve ekimi yapılan köklerin aşırı sıcak veya aşırı soğuktan korunması önemlidir. Bu nedenle çok kaynar veya çok soğuk su ile duş alınmaması önerilmektedir. 

Ekimi yapılan saç köklerinin sağlığı için bu uyarıların dikkate alınması önemlidir. Ancak bu bilgileri genel bilgilendirmedi, mutlaka hekiminizin yönlendirmeleri neticesinde ilerlemeniz gerekmektedir. 

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading