Saç Ekiminden Sonra Alkol Sayfa Görüntülenme : 40604

Saç ekimi sonrasında en çok sorulan sorulardan diğeri ise; Saç ekiminden sonra alkol kullanılır mı? Saç ekiminden sonra alkolün zararları nelerdir? Saç ekimi sonrasında alkol konusunu sizler için araştırdık.

Saç Ekiminden Sonra Alkol

Saç ekimi yaptıran veya yaptırmayı planlayan kişilerin en tedirgin olduğu konulardan biride saç ekimi sonrası süreçtir. Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir, neler yapılmamalıdır, ‘saç ekimi sonrası neler yenilmelidir’ ‘saç ekimi sonrası ne zaman duş alınmalıdır’ ‘saç ekimi sonrası cinsellik’ gibi soruları diğer makalelerimizde yanıt alabilirsiniz.

En çok sorulan sorulardan diğeri ise; Saç ekiminden sonra alkol kullanılır mı? Saç ekiminden sonra alkolün zararları nelerdir? Saç ekiminden sonra ne zaman alkol kullanabilirim? 

Bilindiği üzere Saç ekimi sonrası en önemli aşama ilk 48 saattir. Her türlü korumanın maksimum seviyede olması gereklidir. Peki sonra hayata nasıl devam edeceğiz, saç ekimi hayatın olağan akışını negatif etkiler mi? Detayları ile sizler için araştırdık,

Saç ekimi uygulamasından sonra yeni saçların çıkma süresi 2 ile 4 ay arasında kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Bu süreçteki ilk 1 ay kesinlikle alkol kullanılmaması tavsiye ediliyor. Çünkü saç köklerimiz ve saçlarımızda vücudumuza aldığımız gıdalardan beslenmektedir. Sağlıklı gıdaların tüketilmesi mümkün oldukça faydalı vitaminler ve besinlere öğünlerimizde daha çok yer verilmesi önerilmektedir. 

Alkol genel olarak vücudumuza zararlı olması nedeniyle böyle hassas bir operasyon sonrasında maksimum seviyede uzak kalınması önemlidir.  Alkol kısıtlamaları kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Özetlemek gerekirsek operasyondan önceki ve operasyondan sonraki ilk 1 hafta kesinlikle alkol kullanımından uzak durulmalıdır. Zira alkolün kanı sulandıran etkisinden dolayı operasyonda istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.  

Bu durumda akla gelen ilk soru; “Saç ekiminden sonra alkol ne zaman alınır ?”  kesin cevap ilk 1 hafta asla alkol tüketilmemelidir. Saç ekimi operasyonundan sonraki ilk 2 ay  içinde ise mümkün oldukça alkol kullanımından kaçınılması gerektiği genel olarak kabul gören görüşler arasındadır. 

Alkolün kesin yassak olmasından sonra akıllara gelen bir diğer soru ise  “Saç ekiminden sonra alkol neden yasak ?” 

Temel olarak; insan vücuduna verdiği zararlar nedeniyle kaçınılması gereken gereken alkol kullanımı, saç ekimi operasyonu öncesinde ve sonrasında da dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Merak edenler için alkolün genel zararları nelerdir, aşağıda maddeler halinde inceleyebilirsiniz.  


Alkolün Genel Olarak Zararları Nelerdir?

Kişilerde uzun vadede kalıcı uyku bozukluklarına sebep olur. 

Mevcut psikolojik sorunların ileri seviyede yükselmesine neden olur.  

Kişilerin kalıcı hastalıklara yakalanma riskini yükseltir.  

Kadınlarda için adet düzensizliğine sebep olurken Erkeklerde ise iktidarsızlığa neden olur. 

Günümüzde yaygınlaşan; Yemek borusu, Gırtlak, Pankreas  kanserlerine sebep olur.

Yoğun ve sık şekilde baş ağrısına neden olur.

Kadınların doğurma özelliklerinin azalmasına ve hatta kaybolmasına sebep olabilir


Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading