Saç Ekimi Sonrasında Şok Dökülme Sayfa Görüntülenme : 48054

Saç ekimi sonrası neden saç dökülmesi yaşanır? Saç ekimi sonrasında yaşanan şok dökülme ne kadar sürer? Tüm bu soruların yanıtlarını makalemizde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Şok Dökülme

Saç ekimi yaptırmak isteyen herkesin veya saç ekimi yaptırmış olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri ‘şok dökülme’ nedir? Saç ekimi sonrası neden saç dökülmesi yaşanır? Saç ekimi sonrasında yaşanan şok dökülme ne kadar sürer? Tüm bu soruların yanıtlarını makalemizde detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Ekimi yapılan saçların, saç ekimi operasyonu sonrasında ortalama 3 ay içerisinde dökülme yaşanır bu duruma şok dökülme denir. Tüm saç ekimi operasyonlarında şok dökülme süreci yaşanmaktadır. Şok dökülmenin ne zaman yaşanacağı, ne kadar süreceği ise kişiden kişiye, saç ekimi yöntemine göre değişebilmektedir.  Şok dökülme ekimi yapılan saçların geçici bir süre ile dökülmesi durumudur. Bu dökülme saç ekimi yaptıran kişileri başlangıçta korkutabilir veya endişeye sevk edebilir ancak burada panik olacak bir durum yoktur.