Saç Ekimi Sonrası Sigara Kullanımı Sayfa Görüntülenme : 30824

Saç ekimi sonrası ne zaman sigara içebilirim? Saç ekiminden sonra sigaranın zararları nelerdir? Konu Sigara ve saç ekimi olduğunda sorular uzayıp gidiyor, bizlerde sizler için detaylıca araştırdık

Saç Ekimi Sonrası Sigara Kullanımı

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin en çok merak ettiği konulardan biride saç ekimi sonrası süreç nasıl ilerleyecek? Saç ekimi sonrası nelere dikkat etmeliyiz, nelerden kaçınmalıyız?

Diğer makalelerimizde ‘saç ekimi sonrası duş alınır mı’saç ekimi sonrası ne zaman alkol alabilirim’ ‘saç ekimi sonrası cinsellik’ gibi soruları araştırmış ve cevapları sizlerle buluşturmuştur.

Yapılan araştırmalara göre saç ekimi sonrası süreçle ilgili en sık sorulan sorulardan biride sigara kullanımıyla ilgili. 

Özellikle; Saç ekiminden sonra sigara içebilir miyim? Sigara içenlerde saç ekimi yaptırabilir mi?  Saç ekiminden sonra sigara kullanılır mı? Saç ekimi sonrası ne zaman sigara içebilirim? Saç ekiminden sonra sigaranın zararları nelerdir? Saç ekiminden sonra ne zaman alkol kullanabilirim? Konu Sigara ve saç ekimi olduğunda sorular uzayıp gidiyor, bizlerde sizler için detaylıca araştırdık. 

Bilindiği üzere sigaranın zararları sayılamayacak kadar fazladır, ancak genel olarak ele aldığımızda; başta solunum sistemi hastalıkları, kanser gibi birçok hastalığa zemin hazırlamaktadır. 

İnsan vücudunda kısa vadede ve uzun vadede bıraktığı zararların ötesinde kişilerin yaptıracağı herhangi cerrahi müdahaleleride ise olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. 

Tüm cerrahi operasyonlar öncesinde sigaraya ara verilmesi gerektiğinin altı tüm doktorlarca önemle çizilmektedir.  Sigaraya ara verdiğiniz an itibariyle, kandaki karbondioksit seviyesi düşerken yerini oksijen almaktadır.. 

Vücuda yeterli miktarda oksijen bulunması kalp ritminin normal seviyede olmasına fayda sağlar ve vücut ideal kan dolaşımını başlatmış oluyor. Diğer yandan bağışıklık sitemi güçlenmeye başlar, bağışıklık sisteminin güçlenmesi olası hastalık ve enfeksiyon riskini minimize eder. Bu durum operasyon sonrasında ki yara iyileşme süresini de pozitif etkiler. 

Peki saç ekiminden sonra ne zaman sigara içilebilir?

Başarılı bir saç ekiminden sonra, doktorlar ilk 2 hafta kesinlikle sigara içilmesini önermemektedir. Çünkü sigara kan dolaşımından, oksijen seviyesine kadar birçok konuda negatif etki yaratmaktadır. Bu durumda saç ekimi sonrasında içilmesi operasyonu negatif etkilemektedir. 

Normal şartlarda bile saç dökülmesine kadar birçok zararı olan sigara kullanımı, yeni ekim yapılan saç köklerinin de çıkmasını geciktirmekte hatta zaman zaman yeni köklerin sağlıklı çıkmasını engellemektedir. 

Çünkü yeni ekimi yapılan saç kökleri, hızla büyüyebilmek için fazla kana ihtiyaç duyarlar. Sigara tüketimi vücutta kan akışını yavaşlatır kandaki oksijen miktarını düşürür ve yeterli seviyede beslenmeyen saç kökleri  güçsüz kalır ve yeniden dökülmeler görülebilir.

Özetle; saç ekimi doktorları, kişilerin saç ekimi operasyonundan en az  yaklaşık bir hafta önce sigara kullanımına son vermelerini kesin olarak belirtirler. Bu süre saç ekimi operasyonu sonrasındaki 2 hafta daha devam eder. 

Saç ekimi öncesinde ve sonrasındaki En önemli kuralların başında gelen sigara kullanımına ara veren hastalar, saç ekimi sonrasında çok daha etkin ve hızlı sonuç alabileceklerdir. Ancak ne kadar süre öncesinde sigara kullanımın bırakılması veya ne kadar süre devam edilmemesi gibi belirlenecek olan zaman dilimleri, bağımlılık durumunuza göre veya doktorunuzun tedavi metoduna göre değişmektedir. Doktorunuz mutlaka gerekli yönlendirmeleri yapacaktırHızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading