Saç Ekimi Sonrası Önemli 4 Evre Sayfa Görüntülenme : 29137

Saç ekimi sonrası karşılaşılan 4 evre ve karşılaşılan genel durumlar. Saç ekimi için merak edilen tüm süreçleri inceliyoruz.

Saç Ekimi Sonrası Önemli 4 Evre

1 - Saç Ekimi Sonrası Koruma;

Saç ekimi sonrasında ilk 15 gün çok önemlidir; saç ekilen bölge aşırı sıcak ve aşırı soğuk havadan korunmalıdır.  Koruma evresinde Alkol sigara tüketiminin azaltılması gerekmektedir. 

Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve diğer gıda takviyelerine ara verilmelidir.

Saç ekimi sonrası ki ilk 1 ay saçların boyanması, veya saçların kazıtılması gibi uygulamalardan uzak durulması gereklidir. Nitekim,  saç ekimi sonrası saç boyatma veya kazıtma saç köklerinize zarar vermektedir.


2 - Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma / Sivilcelenme ve Kızarma

Saç ekimi uygulamasında; donör bölgeden alınan greftler belirlenen bölgeye ekilir.

Bu ekim sonrasında greft alınan ve greft ekilen bölgeler kızarıklıklar, kabarmalar ve sivilceler oluşur. Sonrasında bu kızarıklık ve kabarmalarda kabuklanma görülür.

Bu kabuklanma gayet doğaldır, ortalama 1 hafta içinde kabuklar dökülmeye başlayacaktır ve 15 gün içinde dökülme tamamen sonlanacaktır.  Bu süreçte asla kaşımamalı ve kabuklar soyulmamalıdır.


3 - Saç Ekimi Sonrası İyileşme

Saç ekimi sonrası ortaya çıkan kabuklanmalar yaklaşık 2 hafta içerisinde kendiliğinden dökülecek ve sonlanacaktır. Ancak bu kabuklanma doğal olarak dökülmez ise hekiminizle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Hekiminiz size uygun iyileşme süreci ve tedavi yöntemini belirleyecektir.

Saç ekimi sonrasında iyileşme sürecinde bazı özel şampuanlar ve losyonlar kullanılmaktadır.

Hekiminiz tarafından önerilen bu şampuan ve losyonların düzenli kullanımı oldukça önem taşımaktadır.

Saçlarınızı yıkarken parmaklarınızla masaj yaparak hafif dokunuşlarla yıkamanızda iyileşme sürecinde önemlidir.


4 - Saç Ekimi Sonrası Saçların Dökülmesi

Saç ekimi sonrasında oluşan kabuklanmaların dökülmesi sonrasında ekilen saçlarında dökülmeye başladığı görülür. Bu durum sizi korkutmasın. Ekilen saçların dökülmesi 2 hafta sonra başlar ilk 2 ay içinde devam edebilir. Dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading