Saç Ekimi Sonrası İlk 2 Hafta Sayfa Görüntülenme : 22621

Saç ekimi sonrasında ilk 2 haftalık süreçte sizi neler bekliyor? Saç ekimi sonrası ilk 2 hafta neler yapılmamalıdır, nelere dikkat edilmelidir?

Saç Ekimi Sonrası İlk 2 Hafta

Saç ekimi operasyonları sonrasında en çok merak edilen konulardan biride en önemli evre olan ilk 2 hafta neler yapılmalıdır? Veya saç ekimi sonrasında ilk 2 hafta neler yapılmamalıdır?

Bilindiği üzere Saç ekimi operasyonları hemen sonuç vermeyen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.Saç ekimi sonrasında belli aşamaları vardır. Saç ekimi sonrası bu aşamalarda maksimum hassasiyet ve özen gösterilmesi gerekmektedir.

Uzun araştırmalar sonrasında saç ekimi yaptırdınız veya yaptıracaksınız, peki, saç ekimi sonrasında ilk 2 haftalık süreçte sizi neler bekliyor? Sizler için araştırdık.

Saç ekimi yöntemi saç ekimi yaptıracak olan kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterse de saç ekimi sonrası koruma şekli tüm saç ekim yöntemlerinde hemen hemen aynıdır.

Saç ekimi sonrasında ilk 2 haftada neler yaşayacaksınız? Öncelikle ilk 48 saat ekimi yapılan saç köklerinin zarar görmemesi için maksimum koruma ve özen göstermeniz gerekmektedir.Saç ekimi sonrasında ilk yıkama 48 saat sonra hekim veya saç ekim merkezi kontrolünde yapılmalıdır.

Saç ekimi sonrasında ilk 2 hafta içinde, sivilcelenme, kabuklanma ve kaşıntı yaşanması durumu çok sık görülmektedir. Saç ekimi esnasında, saç köklerinin ekileceği kanallar açılır, saç ekimi esnasında bu kanallarda kanamalar görülebilir bu aşamada panik olmamalısınız. Saç ekimi sonrasında vücut bu yaraları kendi kendine iyileştirecektir. İyileşme sürecinde ise kanama olan yerlerde pıhtılaşmalar olacaktır. Bu pıhtılar ise sonrasında kabuklanmaya başlayacaktır.

Yaraların iyileşme aşamasında ortaya çıkan kabuklanmalar neticesinde kafa derisi nemsiz kalacağı için kaşınmalar başlayacaktır.   Saç ekimi sonrası kaşıntı genelde kabuklanma sürecinde ve iyileşme sürecinde ortaya çıksa da bazen beklenmedik durumlarda meydana gelebilir. Örneğin; yanlış saç kökü alımı, saç ekimi yapılan bölgenin enfeksiyon alması, yanlış saç bakım ürünlerinin kullanılması gibi bir çok neden kaşıntıya sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi sonrası ilk 2 hafta içinde meydana gelen kaşıntı hafif bir kaşıntı ve kabuklanmaya veya iyileşmeye paralel devam ederse sorun olmayabilir ancak yoğun ve uzun süre devam eden kaşıntılar da muhakkak hekiminizden bilgi isteyiniz.

Saç ekimi sonrası ilk 2 hafta içinde ortaya çıkan yaralanma, kaşıntı, kabuklanma, sivilcelenme gibi süreçlerin sonunda ise kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklık iyileşmenin belirtisidir. Oluşan bu kızarıklık sürecinde herhangi bir şey yapmamalısınız ki bu kızarıklığın kısa süre içinde kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz. Saç ekimi sonrası ilk 2 hafta karşılaşacağınız durumları en başında bilirseniz hem panik olmanıza hem de oluşan yara ve kabuklardan dolayı endişelenmenize gerek olmadığını fark edeceksiniz.

Kabuklanma ve iyileşme akabinde ise saç ekimi sonrası şok dökülme süreci başlayacaktır. Şok dökülme süreci hakkında detaylı bilgi almak için ‘saç ekimi sonrası şok dökülme’ adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading