Saç Ekimi Sonrası İlk 2 ay Sayfa Görüntülenme : 31999

Saç ekimi sonrası ilk 2 ay sizi neler bekliyor? Saç Ekiminden 2 ay sonra nelerle karşılaşacaksınız? Sizler için detaylıca araştırdık.

Saç Ekimi Sonrası İlk 2 ay

Saç ekimi yaptırdıktan veya yaptırmaya karar verdikten sonra birçok soru işaretiyle karşı karşıya kalmaktayız. Saç ekimi sonrası süreç nasıl ilerleyecek? Ekilen saçlar ne zamana uzayacak? Saç ekimi sonrasında neler yapmalıyım? Bu sorular uzayıp gidiyor. Saç ekimi yaptırmadan önce bilmeniz gereken önemli şey bu sabır isteyen bir süreç.Bu süreç nasıl geçecek, saç ekimi sonrası ilk 48 saat, saç ekimi sonrası ilk 2 hafta neler yapılması gerektiğini daha önce ki makalelerimizde detaylıca anlatmıştık.

Saç ekimi sonrası ilk 2 hafta, kişilerin en düşük beklentide olduğu zamanlardır. Ne zaman ki saç ekimi sonrasında yaralar iyileşmeye, kabuklar dökülmeye kızarıklıklar geçmeye başlıyor işte o zaman kişiler hayal ettiği görünüme kavuşmanın heyecanına kapılıyor.Ancak süreç sandığınız gibi olmayacak.

Öncelikle saç ekimi sonrasında oluşan kabuklanma ve yaraların iyileşmesi akabinde, saçlar dökülmeye başlar.Evet, henüz 2 ay önce ektirdiğiniz yeni saçlarınıza veda ediyorsunuz, ancak üzülmeye gerek yok çünkü buda saç ekimi sonrası sürecin bir parçası. Sakın ola ekilen saçlarım tutmadı gibi bir paniğe veya endişeye kapılmayın. Ve bu süreçte çevrenize kulak asmayın. 


Hemen hemen her saç ekimi operasyonu sonrasında ilk 2 ay içinde şok dökülme yaşanır. Bu dökülme süreci kişilere ve saç ekim yöntemlerine göre değişkenlik gösterebilir. Bazı kişilerde ekilen saçların tamamı dökülürken bazı kişilerde kısmi saç dökülmeleri yaşanabilmektedir.
Bu süreçte saç köklerinizi beslemeye oldukça özen göstermelisiniz. Bunun içinde maksimum seviyede sağlıklı beslenme vitamin ve mineral takviyelerine başvurabilirsiniz. Ancak dışarıdan kozmetik ürünler kullanmamalısınız.

Saç ekimi sonrası ilk 2 aylık süreç sonrasında saç köklerinizin çıkmaya başladığını göreceksiniz ve asıl heyecanlı bekleyiş şimdi başlıyor olacak.  Saç Ekiminden 2 ay sonra yeni köklerin çıkmaya başlamasıyla birlikte sivilcelenme görülebilir bu normal bir durumdur. Ancak sizi tedirgin edecek miktarda yoğun bir sivilcelenme varsa doktorunuzdan destek isteyebilirsiniz. 

Saç ekimi sonrasında başlayan şok dökülme bazı kişilerde 2 hafta bazı kişilerde 2 ay sonra görülebilir ancak genel olarak ortalamaya baktığımızda ikinci ay içerisinde şok dökülme sürecinin tamamlanmış olduğunu ve yeni kökler çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. 


Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren