Saç Ekimi Sonrası Beslenmenin 5 Altın Kuralı Sayfa Görüntülenme : 49103

Saç ekimi sonrası beslenmenin önemi nedir? Saç ekimi sonrasında beslenmenin 5 altın kuralı vardır, peki bu önemli kurallar nelerdir? saç ekim sonrası süreci olumlu ya da olumsuz etkileyebilecek bu süreci araştırdık.

Saç Ekimi Sonrası Beslenmenin 5 Altın Kuralı
1. Düzenli Beslenmeye Özen Gösterin

Sağlıklı yaşamak adına düzenli beslenmenin önemi herkes tarafından bilinmektedir. Ancak saç ekimi yeni yapılan kişilerin bu konuda daha hassas olması gereklidir. 

Saç köklerimiz ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri vücudumuza aldığımız besinlerden sağlar, bu süreçte doğru ve düzenli beslenmek hem genel olarak hem de saç köklerinin iyileşme süreci için oldukça önemlidir


2. Gereğinden Fazla Gıda Tüketmeyin 

Bilindiği üzere vücudumuz alınan gıdaların öğütülmesi için belirli bir enerji harcamaktadır. Saç ekimi sonrasında bu konuda alınan önlem vücudumuzun öğütümle harcayacağı enerjiyi saç köklerine ulaştırmasını sağlar. Bu nedenle ilk 48 saat bu konuda dikkatli olmak, aşırı gıda tüketimi yerine doğru gıdaların tüketimi saç köklerimizin iyileşmesi konusunda da fayda sağlayacaktır. 


3. Açlık Sürenizi Uzatmayın ve Diyete Başlamayın

Saç ekimi sonrasında psikolojik olarak kişilerde ‘kendini yenileme’ gibi pozitif fikirler oluşmaktadır. Bunların başında da dış görünüm gelmektedir. 

İlk yapılan planlar arasında ise; beslenme alışkanlığını değiştirme, perhiz ve diyetler yer almaktadır. Ancak saç ekiminden hemen sonra yapılan yanlış veya yetersiz beslenme yada yoğun diyetler, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallere ulaşmasını engeller. 

Buda saç ekimi sonrası, hem iyileşme dönemini hemde saç köklerin gelişimini negatif etkiler. 

İlk 48 saat geçtikten sonra konusunda uzman diyetisyenlerden destek alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. 


4. Alkol Kullanımına Ara Verin

Bilindiği üzere; tüketilen her miktardaki alkol vücut organlarının neredeyse çoğuna direk zarar vermektedir. Özellikle saç ekimi yapılan kişilerde hem vücudun genel sağlığı hem de saç kökleri sağlığı ekimin sonucunu başarılı ve başarısız olarak etkilemektedir.

Bu nedenle saç ekimi sonrası bi süre alkol kullanımına ara verilmesi önerilmektedir.


5.Sigara Tüketmeyin

Ekimi yeni yapılan saç kökleri oldukça hassas oldukları için, sigaranın zararlarından maksimum seviyede etkilenmektedirler.

Sayısız zararı olan sigaranın kandaki oksijeni tükettiği herkes tarafından bilinmektedir. 

Saç köklerimizin beslenmesi kılcal damarlar sayesinde gerçekleşmektedir. 

Bu sayede saç köklerine ulaşan kan, saç köklerine ihtiyaç duyduğu besin ve oksijeni taşır. 

Sigaranın kan dolaşımını direk etkilemesi, kandaki oksijeni azaltması gibi birçok nedenden dolayı saç kökleri hem yeterince beslenemez.

Saç ekimi sonrasında oldukça hassas olan bu köklerin korunması için sigara tüketilmemesi önerilmektedir.

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading