Saç Ekimi Sonrası 48 Saat Sayfa Görüntülenme : 46481

Saç ekimi sonrasında ilk 48 saat neler yapmalısınız veya saç ekimi sonrası ilk 48 saat neler yapmamalısınız? Gibi sorularınızın yanıtlarını makalemizde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası 48 Saat

Saç ekimi için uzun araştırmalar yapan ve kendine uygun saç ekimi yöntemini ve hekimini bulan kişilerin saç ekimi sonrasına dair sorularına yanıt arıyor. Peki, saç ekimi sonrası sizi neler bekliyor?

Saç ekimi operasyonları her ne kadar estetik uygulama olsa da cerrahi operasyonlar arasında yer almakta. Hem bu yüzden hem de saç ekimi operasyonunun başarılı bir şekilde sonuç vermesi açısından ilk 48 saat oldukça önem taşımaktadır.
Bildiğini üzere saç ekimi cerrahi operasyonlar arasında yer alsada operasyon sonrasında hastanede veya gözetim altında kalınmayı gerektiren bir durum yoktur.  Ancak bu durumda koruma ve kurallara uyma hali biraz daha risk almaktadır. 


Saç ekimi sonrasındaki ilk 48 saat boyunca saç ekimi yapılan bölgenin her türlü temastan korunması en önemli detaydır.  Buna yastık ve yorganda dâhildir. Peki, kişi saç ekimi sonrasında nasıl uyuyacak diye soracak olursanız, saç ekimi sonrası kişiler ense bölgesine yatarak uyuyabileceklerdir.  Saç ekimi için buradan kıl kökü alınmış kişilerinde ense bölgesi üzerine uyumasında herhangi bir sakınca yoktur.
Yine saç ekiminden sonra 48 saat içerisinde saç ekimi yapılan bölgeye kesinlikle su temas etmemelidir. Saç ekimi sonrasında ilk yıkama ancak 48 saatten sonra yapılabilir ki bununla ilgili detaylı bilgili ‘saç ekimi sonrasında ilk yıkama’ adlı makalemizde bulabilirsiniz.

Saç ekimi sonrasında 48 saat boyunca ekim yapılan bölgeye su temas etmemeli yapılacak ilk yıkama ise hekiminiz kontrolünde yapılmalıdır. Çünkü bu aşamada saç kökleri çok kolay zarar görebilmektedir.Özetle, saç ekimi sonrası 48 saat maksimum koruma sağlanmalı, ekimi yapılan saç kökleri her türlü temastan korunmalıdır. 

Saç ekimi sonrası ilk 48 saat içinde dışarıya çıkılması gereken durumlarda fazla güneşe maruz kalınmamalı ve her ihtimale karşı şapka takılması önerilmektedir. Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading