Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ? Sayfa Görüntülenme : 38680

Saçların dökülmesi günümüzün en yaygın sorunlarından biri, peki saç dökülmesine neler iyi gelir? Nelere dikkat etmeliyiz? Sizler için araştırdık.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?

Kadın erkek herkesin en çok karşılaştığı ortak sorunların başında gelen saç dökülmesini durdurabilmenin en önce kuralı saç dökülmesinin nedenlerini bilmektir. 

Bu dökülmeler, kalıtımsal, strese bağlı, deri hastalıkları nedeniyle veya düzensiz beslenmeye kadar bir çok nedene bağlı görülebilir. 

Saçların dökülmesi durumunu önlemek için ilk öncelikle beslenme alışkanlıklarımızı vitaminler ve mineraller açısından düzenli ve zengin hale getirmeliyiz. 

Peki, saç dökülmesini önlemek için nasıl beslenmeliyiz?  Almamız gereken vitamin mineral ve besinleri aşağıda sizler için toparladık.


1-C Vitamini

Papaya, Siyah Frenk Üzümü, Kırmızıbiber, Yeşil Dolmalık Biber, Brüksel Lahanası, Karnabahar, Greyfurt, Brokoli, Maydanoz, Limon, Bezelye, Domates, Portakal, Mango, Çilek, Kivi, Ananas2-A Vitamini

Balık Yağı, Süt, Tereyağı, Yumurta, Böbrek, Peynir, Yoğurt, Ispanak, Maydanoz, Mercimek, Pırasa, Brokoli, Pazı, Kabak, Havuç, Patates, Kavun, Kırmızı Biber, Greyfurt, Bezelye, Karpuz.3-Niasin

Balık, Mantar, Buğday Kepeği, Hindi, Süt, Yoğurt, Tavuk, Yer Fıstığı, Peynir, Yumurta Ve Patates, Ay Çekirdeği4-Selenyum

Brokoli, Salatalık, Kereviz, Lahana, Soğan, Mantar, Yumurta, Balık, Turp, Sarımsak, Tam Tahıllar, Ay Çekirdeği 5-Demir

Yeşil Sebzeler, Domates, Kırmızı Et, Pekmez, Kurubaklagiller, Yumurta, Kuru Meyveler Ve Yağlı Tohumlar