Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar? Sayfa Görüntülenme : 30792

Saç ekimi sonrasında ekilen saçlar ne zaman çıkar ? Kişi hayal ettiği görünüme ne zaman kavuşur? Saç ekimi sonrası saçların uzama süresi ne kadardır?

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi operasyonu sonrasında heyecanlı ve meraklı bir bekleme dönemi başladığında akıllara gelen sorular ise; ekilen saçlar ne zaman çıkar? Saç ekimi sonrasında saçlarım ne zaman uzayacak?

Saç ekimi sonrasında en önemli detaylardan biri, saç ekimi sonrası süreçlere vakıf olmaktır. Çünkü saç ekimi sonrasında 3 ay içinde hayal edilen saçlara kavuşmak mümkün değil bu gerçeği en başta bilmek ve sabırla bu süreci geçirmek gereklidir.

Peki, saç ekimi sonrasında ekilen saçlar ne zaman uzar? Kişi hayal ettiği görünüme ne zaman kavuşur?

Saç ekimi sonrasında ilk 48 saat oldukça önemli ve saç ekimi yapılan bölgenin maksimum hassasiyetle korunması gereken süreçtir. Sonrasındaki 2 hafta içinde ise kabuklanmalar ve iyileşmeler görülmektedir. Saç ekimi sonrasındaki 2 hafta ile 2 ay içerisinde, yoğunluğu ve sıklığı kişiden kişiye değişmek üzere şok dökülme yaşanır. Ancak bu şok dökülme sizi asla demotive etmemelidir.

Şok dökülme sonrasında 4-6 ay içerisinde ise ekimi yapılan saçların uzamaya başladığını göreceksiniz. Ancak bu dönemdeki görünüm tam anlamıyla hayal ettiğiniz şekilde olmayabilir. Saçlar çıkmaya ve uzamaya başladığında, zayıf ve biçimsiz bir görünme sahip olabilir. Bu saçlar zamanla hayal ettiğiniz saç formuna kavuşmaya başlayacaktır.

Saç ekimi sonrasında yaklaşık 6-8 ay içerisinde saçlarınızın gürleşmeye başladığını fark edeceksiniz ve saç ekimi sonrasında 10-12 ayı geride bıraktığınızda ise hayal ettiğiniz görünüme kavuşmaya başlayacaksınız.Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman uzar sorusunun cevabını aşama aşama aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Saç ekimi sonrası 48 saat: maksimum koruma aşamasıdır

Saç ekimi sonrası 2 hafta: kabuklanma ve iyileşme aşamasıdır.

Saç ekimi sonrası 2. ve 3. Ay: şok dökülmenin başladığı ve sona erdiği aşamadır.

Saç ekimi sonrası 4. Ay: şok dökülme sonrasında saç köklerinin büyümeye başladığı aşamadır.

Saç ekimi sonrası 6. Ay: ekimi yapılan saçlarının neredeyse %80 oranında uzamaya başladığı ve gözle görülür şekilde fark edildiği aşamadır. Bu süreçte saçlar cansız ve cılız bir görünümde olabilmektedir.

Saç ekimi sonrası 8. Ay: ekimi yapılan ve uzamaya başlayan saçların,  kalınlaşması ve gürleşmeye başlaması ve uzamaya devam ettiği ve saç ekimi operasyonunda sonuç almaya başladığımız aşamadır.

Saç ekimi sonrası 10. ve 12. Ay :saçlarınızın ideal formuna ulaştığı aşamadır, hayal ettiğiniz görünüme kavuştuğunuz süreç olduğunu söyleyebiliriz.

 

Hızlı Fiyat Al

Saç Ekim Fiyatı Öğren
loading